member of Axzon Group

PL EN
Poldanor rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie

Poldanor rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie

Podjęliśmy kolejne, praktyczne działania na rzecz ochrony środowiska. W dniu 10 lipca 2015r. przekazaliśmy dla Stowarzyszenia Ptaki Polskie ponad 146 ha naszych łąk i pastwisk położonych na terenie Gmin Chojna i Bobolice. Stowarzyszenie korzystając z tych użytków zielonych, będzie równocześnie prowadzić działania wspomagające bioróżnorodność środowiska, chronić siedliska dziko żyjących gatunków zwierząt i ptaków oraz prowadzić działania edukacyjne.

Przez najbliższe 5 lat możecie tam zaobserwować np. że łąki będą później koszone po to, aby ptaki mogły wyprowadzić młode z gniazd, poziom wody w rowach może być okresowo wyższy, a śpiew ptaków głośniejszy. Może też pojawić się kosiarz z kosą zamiast mechanicznej kosiarki … Słuchajcie też radia, bo pojawią się audycje z naszym udziałem, a dotyczące ochrony środowiska w Poldanor i dbajcie o Wasze ogródki, bo może tam zorganizujemy warsztaty o tym jak chronić ptaki na ogródkach działkowych.

O następnych działaniach podejmowanych razem ze Stowarzyszeniem będę Was informować na bieżąco, ale czekam też na Wasze pomysły na to, jak chronić przyrodę.

Wróc do góry!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij